JE STROJOVÝ PREKLAD MONŠTRUM, KTORÉMU BY STE CHCELI VERIŤ?

V roku 2021 som uverejnil blog vysvetľujúci rozdiel medzi štatistickým a neurónovým strojovým prekladom.

Odvtedy sa strojový preklad transformoval s príchodom GPT (Generative Pre-trained Transformer) a LLM (Large Language Models). Hoci sa líšia v spôsobe spracovania údajov, v podstate obe vyžadujú na vytvorenie prekladu veľmi veľké a dostupné súbory údajov.

GPT & LLM teraz poháňajú nástroje na preklad AI, ktoré nájdete vložené do mnohých každodenných aplikácií. Hoci Prestige Network je dlhoročným používateľom strojového prekladu, AI posunula túto technológiu na novú úroveň.

Najlepšie MT motory sú integrované do nášho vlastného systému pre správu prekladov, čo umožňuje rýchlejšie spracovanie veľkých projektov, kde MT môže poskytnúť najlepšie riešenie. Výsledkom je, že teraz môžeme klientom poskytnúť prístup k vylepšenému strojovému prekladu priamo z pracovnej plochy každého používateľa.

NEVÝHODY

V súčasnosti sa zdá, že hlavnými výzvami sú porušovanie ochrany osobných údajov, používanie starých alebo neobjektívnych údajov a etika. Je tiež možné, že obsah generovaný AI môže byť škodlivý pre výkon SEO.

O negatívnom vplyve ChatGPT na výkon SEO bolo napísaných veľa článkov, ale v kontexte vytvárania preloženého obsahu, ktorý zvyšuje úspech SEO, môže byť výber kľúčových slov zlý a preklad veľmi často trpí tým, že nie je vhodne zasadený do kontextu.

Takže aj keď existujú pozitívne dôvody na používanie AI ako pomôcky na zvýšenie produktivity, ktorá prináša výsledky rýchlejšie a pri nižších nákladoch, stojí za to mať na pamäti, že výsledky zvyčajne môže zlepšiť váš poskytovateľ jazykových služieb.

TAKTO KROTÍME MONŠTRUM

PRE VÄČŠIE PODNIKY

Môžeme poskytnúť jediný zdroj prístupu k strojovému prekladu pre každého používateľa vo vašej organizácii kdekoľvek na svete. 24/7. Je konzistentný a rýchly. Okrem toho si môžete vychutnať exponenciálne zlepšenie kvality – v zásade čím viac obsahu preloženého, tým lepšia kvalita.

Je to bezpečné a čo je ešte lepšie, spravujú ho profesionáli v oblasti prekladov.

PRE JEDNOTLIVÉ PROJEKTY

Aplikujeme hybridnú službu, ktorá automaticky kombinuje strojový preklad s ľudskou kontrolou kvality.

Táto služba je vhodná pre elektronický obchod, všeobecnú obchodnú dokumentáciu, správy, ponuky, používateľské príručky a manuály – v skutočnosti pre akúkoľvek požiadavku, pri ktorej sú dôležitými kritériami rýchlosť prekladu a rozpočet.

NEBOJTE SA – MONŠTRUM STROJOVÉHO PREKLADU SA DÁ ĽAHKO SKROTIŤ.

Strojový preklad alebo ľudský preklad – ktorý z nich mám použiť? Obe môžu tvoriť dôležitú súčasť vašej komunikačnej stratégie. Ak vaša organizácia generuje veľké množstvo nekritických informácií, ktorým by prospelo rýchle a lacné riešenie prekladu, strojový preklad môže byť pre vás to pravé.

Alebo ak je ochrana vašej značky alebo zabezpečenie vysokej úrovne právnej alebo technickej presnosti dôležitými faktormi, potom vám profesionálny preklad poskytne presne to, čo potrebujete.

Najjednoduchší spôsob, ako zistiť, ktorá z možností je pre vašu firmu alebo konkrétny projekt najlepšia, je porozprávať sa s jedným z našich Account Managerov.

 

(https://www.prestigenetwork.com/insights/machine-translation-monster/)

Táto webová stránka používa súbory cookie a vyžaduje od vás osobné údaje, aby sa zlepšil váš zážitok z prehliadania.