Firmy vytvárajú a aktualizujú obsah pre cieľové skupiny, ktoré hovoria rôznymi jazykmi. Ako to možno urobiť rýchlejšie a presnejšie s rýchlejším časom obrátky? Počítačom podporovaný preklad je jedným zo spôsobov.

What is Computer-Assisted Translation?

Počítačom podporovaný preklad (CAT) je softvérová aplikácia, ktorá funguje ako súčasť prekladateľského pracovného toku, kde softvér automatizuje a pomáha pri krokoch procesu prekladu. Tieto nástroje počítačom podporovaného prekladu (nástroje CAT) umožňujú prekladateľom a recenzentom zvládnuť úlohy prekladu a revízie rýchlejšie, efektívnejšie a konzistentnejšie.

Nástroje CAT bežne používajú poskytovatelia jazykových služieb (LSP) a spoločnosti prekladateľských a lokalizačných spoločností ako MotionPoint. Často ich však používajú aj individuálni prekladatelia a bilingválni zamestnanci, ktorí pracujú pre organizácie, ktoré majú globálne publikum alebo rozsiahle potreby lokalizácie.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Táto webová stránka používa súbory cookie a vyžaduje od vás osobné údaje, aby sa zlepšil váš zážitok z prehliadania.